Munkhaugvegen 2
3 850 000,-
- BRA288㎡
- EierformSelveier
- Soverom2
- Byggeår1985
- Omkostninger115 090,-
- Totalpris3 965 090,-
Stor og flott enebolig over 3 plan - Stor tomt - Oppgraderinger - Utleid u. etg.
onsdag 6 august
17:00-18:00
Beskrivelse
- Takstmannen konklulderer i sin rapport: " Boligen fremstår i bra stand. Det registreres ingen avvik som har umiddelbar behov for utbedring".
- Nymalt huset på tre sider sommer 2025.
- Garasje ferdigstilt i 2018. 63,5 kvm BRA
- Nytt kjøkken og hvitevarer fra IKEA i 2013.
- Nytt kjøkken i leiligheten 2024.
- Installert varmepumpe i hovedetasje 2018.
- Ny tapet på veggene i begge soverommene i 2023.
- Ny pipehatt i 2023.
- Lagt fliser rundt pipen i 2. etasje i 2023.
- Installert spotlight, nye vegg- og takpanel i 2020, hele 2. etasje.
- Installert spotlight med bevegelsessensorer i trapp til 2. etasje i 2021.
- Uteområdet ble asfaltert i 2014.
- Terassen er bygget i 2014.
- Bod bygget i 2014.
- Når det gjelder drenering så er det tatt rundt hele huset i 2013 av tidligere eier.
- Utvendig vannkrane med både varmt og kaldt vann.
- Utebelysning på huset.
- EL. skap oppgradering i 2019. Helt nytt skap i hovedetasjen (digital måler) og i garasje. Installert egen Kwh måler i EL. skapet i kjelleren. Kjeller har eget EL. skap for brytere til alle rom. Garasjen er lagt opp med jordfeilbryter B for el bil lading.
- Leiligheten har minusmåler for strøm. VVB går til begge boligene. Kostnaden til denne deles ca. 50/50. Leieboer betaler halve nettleien. Husleie er kr. 10 000 per mnd. Snittprisen i området er 13500 i følge selger.
- Det er montert en lettvegg ved trappa ned til kjelleren. Lettveggen er festet med 4 skruer og er lett og fjerne igjen. Er egentlig en hybel (ikke søknadspliktig), men fremstår som en selvstendig boenhet (søknadspliktig) per i dag da trappa er stengt igjen. Ikke omsøkt godkjent.
Detaljer
Boligen holder gjennomgående god standard og er innredet over 3 etasjer.
Første etasje: Gang, hall, stue, kjøkken, bad og 2 soverom. Loft: Loftstue og soverom. Underetasje: Biingang/vaskerom/kjøkken, gang, bad, stue, stort soverom (kan deles i to soverom) og 2 boder.
Detaljert beskrivelse: Inngang til vindfang med eikeparkett på gulv, tapetserte vegger og glassdør videre inn til gang. Det er trapperom opp til loftsetasjen fra vindfanget.
Gang med eikeparkett, tapetserte vegger, spottskinne i tak og trapperom ned til kjeller. Her er det montert en lettvegg ved trappa ned til kjelleren. Lettveggen er festet med 4 skruer og er lett og fjerne igjen.
Lekker bad med 30*60 fliser på gulv og vegger, dusjkabinett, spotter i tak, speil med integrert lys, baderomsinnredning med dobbel underskuff og vegghengt toalett. Det er opplegg for vaskemaskin og tørketrommel på badet.
Soverom med eikeparkett, dobbelt garderobeskap og tapetserte vegger.
Soverom med eikeparkett, tre doble innebygde skap, tapetserte vegger og utgang til luftebalkong.
Stue/kjøkken som er delvis adskilt med buet åpning. Stua har utgang til stor terrasse med betongdekke og skillevegger samt adkomst til tunet. Det er nyere vedovn med glassfront og fin pynteskifer på pipa. Det er spotter i tak og tapetserte vegger. Varmepumpe i stua.
Kjøkkenet har spiseplass, fin høyglanset og hvit innredning, underlimt halvannen vask nedfelt i laminatbenkeplate med fliser over benkeplata. Det er integrerte hvitevarer som induksjon koketopp, micro, stekeovn, kjøleskap og oppvaskmaskin. Ellers er det skap helt til taket og spotter i himling.
- Etasje: Trapp opp til loftstue med heltre lakket gulv, lysmalt panel på vegger og skråtak. Pynteskifter på pipa her oppe også. Panelovn. Spotter i tak. Kott i knevegger. Det er bevegelsessensor til belysning i trappa.
Soverom med lakket gulv, lysmalt panel på vegger og skråtak. Spotter i tak. Stor garderobeinnredning som medfølger.
Kjeller: Det er egen utvendig inngang til leiligheten i kjelleren via støpt trapp ned til kjellerhals. Leiligheten ble innredet i 2013 (ikke omsøkt). Inngang til kjøkken som tidligere var et vaskerom. Kjøkkenet har spotter i tak og stor kjøkkeninnredning med laminatbenkeplate med halvannen nedfelt vask. Induksjon koketopp, stekeovn, kjøleskap og oppvaskmaskin. Varmtvannsbereder er plassert i dette rommet (som har sluk og flislagt gulv med varmekabler). Det er våtromsplater på vegger og ellers opplegg for vaskemaskin og tørketrommel.
Gang med eikeparkett og trapp opp til hovedetasjen. Det er varmekabler på gulv. Nye overflater på vegger og tak med spotter.
Bad med 6060 fliser og varmekabler på gulv, 3060 fliser på vegger, dusjkabinett, vegghengt toalett, baderomsinnredning med dobbel underskuff, høyt sideskap, spotter over speil, stort speil, stor vask og elektrisk vifte.
Bod med fastmonterte hyller. Laminat på gulv og panelte vegger og tak.
Bod med laminat på gulv og panelte vegger og tak.
Stue med eikeparkett og varmekabler på gulv, panelte vegger, panelovn og spotter i tak.
Et veldig stort soverom som enkelt kan deles opp i to soverom om ønskelig. Teppe og varmekabler p gulv, panelte vegger og hvitmalt gipstak. Skyvedørsgarderobe medfølger huset.
Frittstående bod: Uthus fra 2014 med god lagerplass, sponplater på gulv, uisolert og to vinduer for dagslys. Det er ikke innlagt strøm, men eier har brukt en provisorisk løsning med skøytekabel for lys. God lagerplass for utstyr, plenklipper m.m.
Dobbel garasje: Det er sidedørsinngang og brei port med portåpner. Garasjen er godkjent på 63,5 kvm. BRA noe som er større enn det kommuneplanen legger opp til. Det er 5 vinduer for dagslys og god belysning i taket. Snekkerbenk som medfølger. Det er innvendig trapp opp til loft hvor det er plater på deler av gulvet. Betong i bakerste del, ellers oppført i tre.
Bygningsinformasjon
Støpt grunnmur. Bindingsverk og ytterkledning i tre. Saltakskonstruksjon med betongtakstein.
Innredning av leilighet i kjeller er ikke omsøkt godkjent. På de godkjente tegningene er det inntegnet vaskerom der hvor kjøkkennet er, sportsbod der soverommet er og bod der hvor stua er. Dersom man ønkser å søke etasjen godkjent for rom for varig opphold slik at soverom, kjøkken og stue blir godkjente rom vil det være lovlig utleie her dersom man åpner opp ved trappen igjen. Dette da hybel ikke er søknadspliktig, mens en selvstendig boenhet, slik leiligheten fremstår nå, er søknadspliktig. Det er ny eiers risiko for å evt få dette godkjent.
Innredning av rom på loft og fasadeendring i forbindelse med vinduer på lift er ikke omsøkt godkjent i kommunen.
Bygging av frittstående utebod er ikke omsøkt og godkjent i kommunen.
I vedlagt tilstandsrapport fra takstmann fremkommer det ingen TG3 avvik.
TAKSTMANNENS VURDERING VED TG2: 2.1 Yttervegger og veggkonstruksjon TG2 vurdert utifra beskrevne avvik og alder på bygningsdel 3.1 Vinduer og ytterdører TG2 vurdert utifra beskrevne avvik og alder på bygningsdel. 4.2 Undertak, lekter og yttertekking (taktekkingen) TG2 vurdert utifra alder på bygningsdel. 4.3 Renner, nedløp og beslag TG2 vurdert utifra alder på bygningsdel. 10.1.3Bad kjeller Membran, tettesjiktet og sluk TG2 vurdert utifra at halvparten av bygningsdelens forventede levetid er overskredet. 13.2 Varmtvannsbereder TG2 vurdert utifra at halvparten av bygningsdelens forventede levetid er overskredet
Ferdigattest
Det foreligger ferdigattest for garasje datert 07.11.2018.
Midlertidig brukstillatelse datert foreligger for boligen med følgende anmerkninger: - Puss av utvendig pipe (utbedret). - Terrasse monteres i sør (utbedret). - Røykvarslere monteres (utbedret). - Det monteres gripslist i kjellertrapp (utbedret). - Diff. tett papp monteres under bærevegg i kjeller. - Vaskerom i kjeller fullføres (utbedret, senere omgjort til kjøkken). - Kjelleryttervegger isoleres ihht brannforskriftene (vet ikke om utført) Frist for utbedring utløp: 01.12.1986.
Adgang til utleie
Dette er en selveiende bolig som kan leies ut i sin helhet. Innredning av leilighet i kjeller er ikke godkjent.
Vei/vann/kloakk
Tilkoblet kommunalt vann og avløp. Adkomst via offentlig vei.
Oppvarming
Vedovn og varmepumpe i stue. Varmekabler i underetasjen i alle rom unntatt boder. Elektrisk oppvarming. I de rom hvor det på visning ikke er montert panelovner, vil det heller ikke medfølge i handelen.
Beliggenhet
Beliggende på attraktive Veldetunfeltet. Gåavstand til bl.a: barnehage, barneskole og butikker.
Adkomst
Fra flyplasskrysset: følg RV-47 nordover ca 500 meter og ta til høyre i rundkjøringen inn på Veldetunvegen. Følg vegen ca 200 meter og ta til høyre inn på Munkhaugvegen. Boligen kommer med en gang på venstre side og er merket med "Til Salgs" skilt.
Regulering
Eiendommen ligger i område regulert til boligformål.
- kr 3 850 000,- (Prisantydning)
Omkostninger
- Dokumentavgift 2,5% av kjøpesum
- Tinglysing pantedokument kr. 545,-
- Tinglysing skjøte kr. 545,-
- Gebyr e-tinglysing kr. 250,-
- Boligkjøperforsikring(valgfri) kr. 17.500,-.
- kr 115 090,- (Omkostninger totalt)
- kr 3 965 090,- (Totalpris inkl. omkostninger)
NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning da dokumentavgift beregnes med 2.5% av endelig kjøpesum.
Kommunale utgifter
kr 16 581,- pr. 2024. Avløp 8 228,28 kr Eiendomsskatt 1 976,00 kr Feiing 522,75 kr Renovasjon 2 501,26 kr Vann 3 353,00 kr
Diverse
Leiligheten er utleid for kr. 10 000 per mnd. og betales den 1. hver mnd. Leietaker er en privatpeson. Det leies ut 1 parkeringsplass. Sokkel-leiligheten har eget sikringsskap og strøm måler, men er innlemmet i samme måler som hovedetasjen. Måleren i sokkel leiligheten vil vise antall kilowatt brukt per måned, som vil bli brukt til å regne ut strøm og oppvarmingskostnader. Strøm og oppvarming vil betales samtidig som leien. Internett er inkludert. Tidsubestemt avtale med 2 mnd oppsigelsesfrist. Det er betalt inn kr. 19000 i depositum som vil overføres til kjøper ved overtagelse. Dyr, røyking, narkotiske stoffer og ikke tillatt i sokkel leiligheten. Leieren må behandle leiligheten og omegn med normal omsorg og i samsvar med avtalen. Skader og diverse må rettes opp under leieperioden eller før utflyttelse.
Sentrale lover
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring.
Boligkjøperforsikring
Det gjøres oppmerksom på at kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Forsikringen gir kjøper bistand etter avhendingsloven og dekker inntil 10 timer advokatbistand, skadetakster og utgifter til rettsapparatet. Forsikringen tegnes senest ved kontraktsignering. Les mer om forsikringen i salgsoppgaven.
Bakgrunn for opplysninger i salgsoppgaven
Salgsoppgaven er utarbeidet ut ifra opplysninger gitt fra selger, befaring av eiendommen samt innhentelse av nødvendige dokumenter og evt. takst.
Vedlagt følger Takstrapport og Egenerklæring. Om du mener noen av vedleggene mangler, ta kontakt med megler.
Sist oppdateret: 23. jul. 2025
- Ansvarlig megler: Vidar Opheim
- Oppdragsnummer: 01250226
- Eiendomsmegler A AS Org. nr. NO 893527702 MVA
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket.